+48 605 880 422 +48 32 241 16 23 deforin@deforin.pl

SMAROWNICE AUTOMATYCZNE ULTIMATE LUBER

Oceń produkt

Smarownica ULTIMATE LUBER to automatyczna smarownica o napędzie mechanicznym. Smarownica jest zbudowana z twardego, wytrzymałego tworzywa, składa się z dwóch części. Mechanicznego napędu z wbudowanym sterownikiem i zamontowanego na stałe zbiornika napełnionego smarem. Zasada działania polega na napędzaniu przez silnik niewielkiej pompki hydraulicznej o stałej wydajności, która jest odpowiedzialna za dozowanie smaru.

Smarownica ULTIMATE LUBER 125           Smarownica ULTIMATE LUBER 500

 

Smarownica MOŻE ZASILAĆ DO 12 PUNKTÓW SMARNYCH , na co pozwala wysokie ciśnienie generowane przez pompkę i zastosowanie rozdzielacza. W przeciwieństwie do standardowych układów smarowania ZALETĄ TAKIEGO SYSTEMU JEST ZASILANIE BATERYJNE I NIEWIELKIE ROZMIARY, dzięki czemu może być zabudowany tam, gdzie nie ma możliwości zewnętrznego źródła zasilania oraz tam, gdzie ilość miejsca jest ograniczona.

 

plastic-injection        large_8_port_dist_block_kit_large     ultimate1

 

 

Smarownica posiada wbudowany elektroniczny sterownik. Czas pracy jest ustawiamy za pomocą mikroprzełączników, trzy kolorowe diody informują o pracy smarownicy, poziomie środka smarnego i żywotności baterii.

Smarownica MOŻE BYĆ ZSYNCHRONIZOWANA Z CZASEM PRACY MASZYNY, tj. w czasie, w którym maszyna nie pracuje, dozowanie smaru zostaje zatrzymane.

  • zbiornik smaru o pojemności 125, 250 lub 500cm3 napełniony samodzielnie napełniany przez Użytkownika przez wbudowaną smarowniczkę za pomocą standardowej smarownicy ręcznej – informacja TUTAJ. Należy pamiętać, aby do napełniania nie używać wysokowydajnych pomp smarowych o napędzie pneumatycznym, co może uszkodzić automatyczną smarownicę.
  • źródło zasilania: baterie o wydłużonej żywotności lub opcjonalnie zewnętrzne źródło zasilania
  • max. ciśnienie: 70 bar
  • max. odległość od punktu smarnego 9m (zasilanie pojedynczego punktu) lub 6m (zasilanie punktów z użyciem rozdzielacza)
  • czas opróżnienia: od 15 dni do 2 lat
  • przyłącze 1/2” – możliwe zastosowanie dowolnej redukcji
  • zakres temperatur pracy:  -20 oC do + 55 oC

Smarownica ULTIMATE LUBER posiada certyfikaty dopuszczające do pracy w strefach wybuchowych klasa 1, grupy A,B,C,D,E,F,G i niebezpiecznych ExnL IIC T3 II 3G (norma europejska)

Możliwe stosowanie w silnie zapylonym i agresywnym środowisku.