+48 605 880 422 +48 32 241 16 23 deforin@deforin.pl

SMAROWNICA OLEJOWA TITAN OILER

Oceń produkt

Smarownica olejowa TITAN OILER to automatyczna smarownica o napędzie mechanicznym. Smarownica jest zbudowana z twardego, wytrzymałego tworzywa, składa się z dwóch części. Mechanicznego napędu z wbudowanym sterownikiem i zbiornika oleju. Zasada działania, tak samo jak w wersji ULTIMATE LUBER, polega na napędzaniu przez silnik niewielkiej pompki hydraulicznej o stałej wydajności, która jest odpowiedzialna za dozowanie oleju.

Smarownica olejowa TITAN OILER

Smarownica olejowa MOŻE ZASILAĆ DO 12 PUNKTÓW SMARNYCH , na co pozwala wysokie ciśnienie generowane przez pompkę i zastosowanie rozdzielacza. W przeciwieństwie do standardowych układów smarowania ZALETĄ TAKIEGO SYSTEMU JEST ZASILANIE BATERYJNE I NIEWIELKIE ROZMIARY, dzięki czemu może być zabudowany tam, gdzie nie ma możliwości zewnętrznego źródła zasilania oraz tam, gdzie ilość miejsca jest ograniczona. System oparty na smarownicy TITAN OILER doskonale sprawdza się w takich aplikacjach, jak smarowanie łańcucha lub smarowanie kilku łańcuchów.

titan-olier-chain-lub          titan-oiler-chain-lub1

Smarownica posiada wbudowany elektroniczny sterownik. Czas pracy jest ustawiamy za pomocą mikroprzełączników, trzy kolorowe diody informują o pracy smarownicy, poziomie środka smarnego i żywotności baterii.

Smarownica MOŻE BYĆ ZSYNCHRONIZOWANA Z CZASEM PRACY MASZYNY, tj. w czasie, w którym maszyna nie pracuje, dozowanie smaru zostaje zatrzymane.

  • zbiornik oleju o pojemności 1,4l., wyposażony w korek wlewowy z filtrem
  • źródło zasilania: baterie o wydłużonej żywotności lub opcjonalnie zewnętrzne źródło zasilania
  • max. ciśnienie: 130 bar
  • max. odległość od punktu smarnego 60m (zasilanie pojedynczego punktu) lub 20m (zasilanie punktów z użyciem rozdzielacza), przy zastosowaniu przewodu olejowego min. 10×1
  • montaż na specjalnie przygotowanym panelu
  • czas opróżnienia: od 15 dni do 2 lat
  • przyłącze 1/8” – możliwe zastosowanie dowolnej redukcji
  • zakres temperatur pracy:  -20 oC do + 55 oC

Smarownica TITAN OILER posiada certyfikaty dopuszczające do pracy w strefach wybuchowych klasa 1, grupy A,B,C,D,E,F,G i niebezpiecznych ExnL IIC T3 II 3G (norma europejska)

Możliwe stosowanie w silnie zapylonym i agresywnym środowisku.