+48 605 880 422 +48 32 241 16 23 deforin@deforin.pl

SMAROWNICA AUTOMATYCZNA TITAN CL LUBER / TITAN II LUBER

Oceń produkt

Smarownica  TITAN CL LUBER / TITAN II LUBER to automatyczna smarownica o napędzie mechanicznym. Smarownica jest zbudowana z twardego, wytrzymałego tworzywa, składa się z dwóch części. Mechanicznego napędu z wbudowanym sterownikiem i jednego lub dwóch metalowych 400 gramowych zbiorników smaru. Zasada działania, tak samo jak w wersji ULTIMATE LUBER, polega na napędzaniu przez silnik niewielkiej pompki hydraulicznej o stałej wydajności, która jest odpowiedzialna za dozowanie smaru.

 

TITAN CL LUBER          TITAN II LUBER

 

Smarownica MOŻE ZASILAĆ DO 12 PUNKTÓW SMARNYCH , na co pozwala wysokie ciśnienie generowane przez pompkę i zastosowanie rozdzielacza. W przeciwieństwie do standardowych układów smarowania ZALETĄ TAKIEGO SYSTEMU JEST ZASILANIE BATERYJNE I NIEWIELKIE ROZMIARY, dzięki czemu może być zabudowany tam, gdzie nie ma możliwości zewnętrznego źródła zasilania oraz tam, gdzie ilość miejsca jest ograniczona.

 

titan-metal-works            titan1chains

Smarownica posiada wbudowany elektroniczny sterownik. Czas pracy jest ustawiamy za pomocą mikroprzełączników, trzy kolorowe diody informują o pracy smarownicy, poziomie środka smarnego i żywotności baterii.

Smarownica MOŻE BYĆ ZSYNCHRONIZOWANA Z CZASEM PRACY MASZYNY, tj. w czasie, w którym maszyna nie pracuje, dozowanie smaru zostaje zatrzymane.

  • jeden lub dwa zbiorniki smaru o pojemności 400 cm3, takie same jak w smarownicach ręcznych na wymienne ogólnodostępne kartridże
  • źródło zasilania: baterie o wydłużonej żywotności lub opcjonalnie zewnętrzne źródło zasilania
  • max. ciśnienie: 70 bar
  • max. odległość od punktu smarnego 9m (zasilanie pojedynczego punktu) lub 6m (zasilanie punktów z użyciem rozdzielacza)
  • montaż na specjalnie przygotowanym panelu
  • czas opróżnienia: od 15 dni do 2 lat
  • przyłącze 1/2” – możliwe zastosowanie dowolnej redukcji
  • zakres temperatur pracy:  -20 oC do + 55 oC

Smarownica TITAN LUBER posiada certyfikaty dopuszczające do pracy w strefach wybuchowych klasa 1, grupy A,B,C,D,E,F,G i niebezpiecznych ExnL IIC T3 II 3G (norma europejska)

Możliwe stosowanie w silnie zapylonym i agresywnym środowisku.