+48 605 880 422 +48 32 241 16 23 deforin@deforin.pl

SMAROWNICA AUTOMATYCZNA MINI-LUBER / BUDGET-LUBER / JUMBO-LUBER

4/5 - (Liczba ocen: 1)

Smarownice automatyczne ATS Electro-Lube, model Electroluber to smarownice gazowe, wykonane z twardego, odpornego na ciężkie warunki tworzywa, są dostępne w trzech wersjach:

 • MINI – LUBER 125cm3,
 • BUDGET – LUBER 250cm3,
 • JUMBO-LUBER 475cm3

Smarownica automatyczna ATS Electro Lube Mini-Luber        Smarownica automatyczna ATS Electro Lube Budget-Luber     Smarownica automatyczna ATS Electro Lube Jumbo-Luber

 

Zasada działania smarownic Electroluber polega wytworzeniu  impulsu elektrycznego, pod wpływem którego w komorze wypełnionej elektrolitem następuje reakcja elektrochemiczna, która powoduje stopniowe wytwarzanie się bezpiecznego i obojętnego gazu – azotu, po czym następuje rozprężanie komory, czego rezultatem jest ciągłe przesuwanie tłoka i wypychanie środka smarnego.

Smarownice Electroluber są wyposażone w baterie o wydłużonej żywotności i mogą pracować od 15 do 360 dni, W KAŻDEJ POZYCJI, NIEZALEŻNIE OD WARUNKÓW OTOCZENIA.

Smarownica posiada wbudowany elektroniczny sterownik. Czas pracy jest ustawiamy za pomocą mikroprzełączników, kolorowa dioda informuje o pracy smarownicy.

Smarownice Electroluber zwiększają bezpieczeństwo pracy, są także wodoszczelne, antykorozyjne, antywybuchowe, odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Smarownice są zaprojektowane do pracy w BARDZO CIĘŻKICH I WYMAGAJĄCYCH WARUNKACH.

Smarownice posiadają CERTYFIKATY DOPUSZCZAJĄCE DO PRACY W STREFACH WYBUCHOWYCH (klasa 1, grupy A,B,C,D,E,F,G) oraz certyfikaty MSHA i Energy Mines Canada. Smarownice automatyczne ElectroLuber są w pełni bezpieczne dla środowiska.

Smarownice automatyczne ElectroLuber MOGĄ BYĆ NAPEŁNIONE PRAKTYCZNIE KAŻDYM SMAREM LUB OLEJEM wskazanym przez Klienta.

Praca smarownicy może być zsynchronizowana z pracą smarowanego urządzenia – W CZASIE POSTOJU MASZYNY SMAROWNICA NIE DOZUJE ŚRODKA SMARNEGO.

Smarownice są szeroko stosowane w przemyśle maszynowym, górniczym, stalowym, motoryzacyjnym, gumowym, energetycznym, drzewnym, kolejowym, budowlanym, cementowym, spożywczym, przy produkcji papieru i celulozy, oczyszczalniach ścieków, w żegludze morskiej i śródlądowej oraz wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba kontroli nad smarowaniem. Szczególnie dedykowane są jako smarownice dla górnictwa podziemnego (certyfikat MSHA), gdzie warunki pracy są szczególnie trudne, a koszty serwisu wysokie.

Smarownice są sprawdzone w smarowaniu wielu urządzeń, takich, jak:

 • silniki elektryczne
 • wentylatory
 • pompy śrubowe, pompy wody, szlamu i innych zanieczyszczeń
 • przenośniki
 • wtryskarki
 • elektrofiltry
 • kruszarki, ładowarki, koparki
 • rozjazdy kolejowe
 • suwnice, dźwigi, żurawie
 • turbiny wiatrowe

 

Smarowanie pompy szlamu
Smarowanie pompy szlamu
Smarowanie przenośnika ślimakowego
Smarowanie przenośnika ślimakowego

 

Smarowanie dźwigu nożycowego
Smarowanie dźwigu nożycowego
Smarowanie wentylatora
Smarowanie wentylatora

 

Smarowanie rozjazdów
Smarowanie rozjazdów
Smarowanie prasy filtracyjnej
Smarowanie prasy filtracyjnej

 

Smarownice automatyczne Electroluber są  bardzo proste w montażu, W przypadku trudności z montażem dozownika (nietypowy gwint, trudno dostępne miejsce, maszyna nie pracuje w ruchu ciągłym) istnieje możliwość zastosowania dodatkowego osprzętu, który zniweluje niedogodności w montażu. Smarownice mogą być montowane bezpośrednio do punktu smarnego, w odległości do 1 metra od punktu smarnego (w zależności od zastosowanego smaru ), do 5 metrów dla oleju.

Dane techniczne MINI-LUBER JUMBO-LUBER BUDGET-LUBER
Wysokość (mm)
Średnica (mm)
100
60
150
115
140
100
Pojemność (cm 3) 125 475 250
Gwint R1/4″ R1/2″ R1/2″
Czas pracy Od 14 dni do 18 miesięcy
Ciężar (g) 370 1000 600
Ciśnienie robocze 0,2-4,0 bar
Zasilanie 2 x 1,5V 4 x 1,5V 2 x 1,5V
Temperatura pracy -40oC- 65oC
Pojemność baterii 2000 mA/h 4000 mA/h 2000 mA/h
Zużycie baterii w ciągu 1 roku 285 mA/h 800 mA/h 285 mA/h
Napełnienie Środki smarujące na życzenie klienta
Reduktory instalacyjne R1/4″ – R1/8″
R1/4″ – R3/8″
R1/4″ – M10 x 1
R1/4″ – M8 x 1
R1/4″ – M6 x 1
R1/2″ – R1/4″
R1/2″ – R1/8″
R1/2″ – M10 x 1
R1/2″ – M8 x 1
R1/2″ – R3/8″
Osprzęt instalacyjny i wyposażenie dodatkowe Redukcje, obejmy, szczotki do smarowania łańcuchów i prowadnic, zawory zwrotne, przewody i rury zasilające, mufy, kątowniki itp