ZŁĄCZA SKRĘCANE – PROSTY SYSTEM MONTAŻOWY

Złącza skręcane wraz z wysokociśnieniowymi wężami smarowymi stosuje się do połączenia komponentów systemu centralnego smarowania i punktów smarnych tj. pompy z rozdzielaczem głównym (rozdzielaczami głównymi) i dalej z pozostałymi rozdzielaczami lub bezpośrednio punktami smarnymi. Tego typu system łączenia stosuje się głównie na urządzeniach pracujących w ciężkich warunkach, gdzie punkty smarne występują na ruchomych podzespołach wymagających elastycznego połączenia (m.in. maszyny budowlane, rolnicze, urządzenia wydobywcze).

 

ZŁĄCZA SKRĘCANE - PROSTY SYSTEM MONTAŻOWY

Na kompletne połączenie dwóch wyjść składają się wąż poliuretanowy (1) – informacja TUTAJ – końcówki (3, 3a) i nakrętki (2). W ten sposób otrzymuje się przewód zakończony na obu stronach rurką Ø 6 lub Ø 8, w zależności od rozmiaru końcówki, którą montuje się za pomocą złącza pierścieniowego – informacja TUTAJ – do wyjścia/wejścia pompy, rozdzielacza lub punktu smarnego.

System nie wymaga zakuwania na maszynie, polega na nakręceniu (w lewo) nakrętki (2) na równo przycięty wąż (1) na głębokość około 10mm i następnie wkręcenie do oporu (w prawo) końcówki (3, 3a). Następnie tak przygotowany przewód za pomocą złącza  pierścieniowego lub wtykowego montuje się do punktu smarnego, wyjścia pompy, wejścia/wyjścia rozdzielacza.